Chopper, enduro, cruiser - jaká je ta vaše motorka?

Ke které skupině motorkářů patříte? Preferujete silniční a cestovní motocykly, silniční endura a nebo stylové cruisery či originální choppery?

Jízda na těchto strojích je sama o sobě zážitkem. Vlastníci silných, originálních a elegantních motocyklů se vyznačují i určitou společnou životní filozofií a pohledem na svět, zejména sedí-li v sedle svého stroje.

Až do roku 1989 si milovníci jízdy na stylových chooperech o ní museli nechat jen znát. Na trhu se v té době u nás sice od roku 1984 nabízel motocykl Jawa 350/639, který již připomínal styl cruisera a v devadesátých letech tento motocykl svým designem již nesl více znaků choopera, ale v té době se sem již dováželo mnoho stylových chooperů lahodících nejen oku vyznavačů těchto strojů, a tak byla jejich výroba v roce 1994 oficiálně ukončena.

Samostatnou skupinou motorkářů jsou milovníci cruiserů a chopperů. Cruisery jsou stylové a elegantní motorky napodobující klasické americké motocykly z 30 až 60 let minulého století. Choopery jsou stroje, které těží z cruiserů a dá se konstatovat, že z těchto motocyklů také i vznikly. Jejich jedinečnost, originalita, stylovost a důraz pro vzhled jde však ještě dále než je tomu u cruiserů. Charakteristickým znakem chooperů je nízký posed, různá velikostí kol, charakteristický a někdy až extrémní náklon přední vidlice. Na obou typech těchto strojů bývají často vysoká řídítka a stupačky posunuté před sedadlo jezdce.

Každý kdo vlastní či řídí automobil je motoristou už ze své podstaty a auto je také většinou řidičů vnímáno jako pouhý dopravní prostředek určený k tomu, aby jim sloužil.

Skupina příznivců jednostopých dopravních prostředků, tedy motorkáři to už je jiná. Každý je patřičně hrdý na svůj stroj i životní styl. Někdo preferuje silné a sportovně laděné silniční motocykly, jiný dá přednost motorkám cestovním, které hravě zvládnou dlouhé trasy, další upřednostní cestovní či silniční endura, která zvládnou jízdu i náročnějším terénem…

Atomium Mototec 4

Aditivum vyvinuté pro obnovu a ochranu čtyřtaktních motorů i se samostatným mazacím systémem. Např. motocykly, skútry, čtyřkolky atd. [více...]
Zobrazit v e-shopu

Tribotechnické ošetření motoru motocyklů

Motorka - to je láska a neradi se s ní loučíme. Potřebujeme, aby byla spolehlivá a neztrácela zbytečně na výkonu. Tribotechnické přípravky Atomium Mototec byly vyvinuty speciálně pro motocykly. Atomium Mototec 2 pro dvouválcové a Mototec 4 pro čtyřválcové motory.

Atomium jako vždy zvyšuje kompresi a snižuje opotřebení. Zlepší se tak akcelerace a sníží hlučnost i emise.

Shop.Atomium.cz na Firmy.cz

Aditiva Atomium

Důležité stránky

Články v blogu

ATOMIUM - jízda na plný výkon