Nezanedbávejte čistění vnitřních povrchů motoru

Šetrné čištění spalovacího motoru, kterému se říká i dekarbonizace, je rozhodně na místě. Odstraňuje nečistoty i usazeniny a má pozitivní vliv na životnost motorového oleje, jak u benzinových, tak i dieselových motorů.

Proplach ATOMIUM A-PROHIM má mnoho pozitivních účinků, mezi které patří již zmíněné šetrné rozpuštění usazenin a nečistot v různých součástech a mechanismech motoru. Dále zabraňuje jejich opětovnému usazování v olejových kanálech a umožňuje odstraňovat zmíněné nečistoty při vypouštění oleje. Krom toho účinně čistí olejový systém při přechodu z jednoho typu oleje na druhý a prodlužuje životnost nového oleje, čímž poskytuje motoru lepší ochranu.

Čištění vnitřních povrchů motoru, ještě před výměnou oleje, doporučuje mnoho profesionálních automechaniků a odborníků na spalovací motory. Díky tomuto „čištění“ se uvolní pístní kroužky i hydraulická zdvihátka. Jak již bylo řečeno čištění neboli proplach vnitřních povrchů motoru se logicky provádí před výměnou motorového oleje. Při aplikaci proplachu dojde k rozpuštění karbonových usazenin a odstraní se i další nečistoty usazené v motoru.

K čištění vnitřních povrchů motoru od dlouhodobých usazenin, odstranění černého kalu i dalších nečistot je možné použít přípravek na dlouhodobé proplachování motoru ATOMIUM A-PROHIM. Zmíněný proplach patří do třídy „šetrných“ čističů, které vyžadují určitou dobu působení. Proto je třeba tento proplach použít respektive přidat do olejového systému přibližně 200 kilometrů před každou plánovanou výměnou oleje.

Jak na čištění motorů

Takříkajíc srdcem každého automobilu je jeho motor. Bohužel je stále ještě mnoho motoristů, kteří na čištění vnitřních povrchů motorů zapomínají a nebo mu nevěnují patřičnou pozornost. Jiná skupina motoristů považuje koupi speciálních přípravků určených k čištění vnitřních povrchů motorů za další zbytečné náklady související s výměnou oleje. Opomíjejí tak fakt, že vlivem používání se motor zanáší usazeninami a nečistotami. A přitom šetrné čištění spalovacího motoru, kterému se říká také dekarbonizace, je rozhodně více než na místě, a to jak u benzinových, tak i dieselových motorů. Díky vyčištěnému motoru nedochází okamžitě po výměně nového oleje k jeho kontaminaci starým znečištěním a usazeninami.

Proplach ATOMIUM A-PROHIM čistí také pístní kroužky od uhlíku, obnovuje jejich pohyblivost a těsnění. Pravidelná aplikace proplachu během několika cyklů provozu motorového oleje umožňuje dosáhnout efektu odvíjení dekarbonizace pístních kroužků, zejména pokud je stále zachována jejich minimální pohyblivost. Obnovení normálního provozu pístních kroužků zvyšuje a vyrovnává kompresi ve válcích, což je zásadní pro rovnoměrný chod motoru, úplné spalování paliva a následné snížení jeho spotřeby.

Normálně fungující pístní kroužky také snižují pravděpodobnost úniku plynu v klikové skříni motoru, čímž zamezují zkapalnění a oxidaci oleje a rozkladu přísad v něm. Dalším jeho účinkem je, že čistí hydraulické kompenzátory, obnovuje pohyblivost plunžru, což vede k eliminaci charakteristického klepání při startování motoru a během jeho provozu. Krom zmíněného také velmi účinně čistí ventilační systém klikové skříně a obnovuje výkon ventilu PCV.

Proplach motoru ATOMIUM A-PROHIM

Proplach ATOMIUM A-PROHIM umí důkladně rozpustit nečistoty bez toho, aniž by se vytvářely hrudky těchto nečistot v oleji. Současně funguje tento přípravek jako prevence před opětovným usazováním nových nečistot, pokud budete přidávat proplach před každou výměnou oleje. Šetrné čištění vnitřních povrchů motoru je vhodné zejména tehdy, pokud jste údržbu automobilu zanedbávali či měnili olej pozdě. Uvedené platí i v případě, že jste v předchozím období použili méně kvalitní olej nebo během provozu automobilu docházelo k přehřívání a poruchám motoru.

Dlouhodobé proplachování přípravkem ATOMIUM A-PROHIM nepůsobí nijak negativně na součástky z pryžových a kompozitních materiálů, jako jsou těsnění a ucpávky.

Atomium Aprohim Proplach motoru

Přípravek na dlouhodobé proplachování ATOMIUM A-PROHIM ™ je navržen k čištění vnitřních povrchů motoru od dlouhodobých usazenin, odstraňuje černý kal a další nečistoty a usazeniny. Proplach patří do… [více...]
Zobrazit v e-shopu

Proplach ATOMIUM A-PROHIM má mnoho pozitivních účinků, mezi které patří již zmíněné šetrné rozpuštění usazenin a nečistot v různých součástech a mechanismech motoru. Dále zabraňuje jejich opětovnému usazování v olejových kanálech a umožňuje odstraňovat zmíněné nečistoty při vypouštění oleje. Krom toho účinně čistí olejový systém při přechodu z jednoho typu oleje na druhý a prodlužuje životnost nového oleje, čímž poskytuje motoru lepší ochranu.

Při pravidelném používání je schopen postupně rozpouštět usazeniny uhlíku a laku vzniklé v důsledku přehřátí oleje, špatného spalování paliva či úniku výfukových plynů v klikové skříni.

Po aplikaci proplachu a vyčištění motoru následně automobil používáme až do té doby, než najede dalších cca. 200 km. Poté olej vyměníme za nový a kvalitní popřípadě si jej necháme vyměnit. V případě, že byl stávající olej již nadměrně znečištěn a začne svítit kontrolka oleje, je nutné jej okamžitě vyměnit a nečekat, než najezdíme zmíněných 200 km.

Aplikace proplachu přípravkem ATOMIUM A-PROHIM je poměrně snadná. Jak na ni?

Motor je nutné zahřát na provozní teplotu. Mezitím si nachystáme obsah nádoby s přípravkem ATOMIUM A-PROHIM a po dobu jedné až dvou minut ji protřepáváme. Následně pak tento proplach vylijeme do plnicího hrdla oleje. Jestliže je jeho objem větší než 6 litrů, jsou nutné celkem tři balení přípravku ATOMIUM A-PROHIM. Neprodleně po aplikaci je důležité s automobilem 20 až 25 minut jezdit v běžném provozu.

Shop.Atomium.cz na Firmy.cz

Aditiva Atomium

Důležité stránky

Články v blogu

ATOMIUM - jízda na plný výkon