Čistič klimatizace a dezinfekce interieru vozidla Atomium AIR

Snad každý motorista se už někdy v životě dostal do situace, kdy nesvezl nějakého stopaře, který stopoval u silnice. Má to své opodstatnění a logiku. Do bytu či domácnosti si také nepustíme každého kdo zaklepe na dveře. Přesto však vozíme ve svém automobilu nechtěné pasažéry, kteří nám mohou uškodit často mnohem víc než onen zmíněný stopař či stopařka. Způsobují nám značné zdravotní problémy někdy i s fatálními následky. A přitom jim sami připravujeme doslova ráj na zemi. V zimním období se jim postaráme o potřebné teplo a v létě naopak o příznivé klima. A tak mají vše, co potřebují k životu. O kom je řeč? O mikroorganizmech, bakteriích, houbách, plísních a také o virech.

Klimatizace, vzduchotechnika, topný systém i interiér našeho vozu je doslova kolonizován a kontaminován až neuvěřitelným množstvím zárodků plísní, hub a škodlivých mikroorganismů, které mohou způsobovat závažná onemocnění respiračního traktu a celého organismu. Mezi další negativní projevy těchto patogenů patří slzení očí, ucpaný nos, dráždění hrdla a kašel, ale i mnohá kožní onemocnění či bolesti hlavy a únava, včetně snížené výkonnosti a pozornosti za volantem. Vzhledem k těmto negativním okolnostem dochází i k celkovému oslabení imunitního systému.

Ruku na srdce, vzpomínáte si, kdy jste naposledy čistili a hlavně dezinfikovávali klimatizaci a vzduchotechniku ve svém voze?

Pokud ano, s největší pravděpodobností je to přinejmenším už hodně dlouho. Přitom zápach nemusí být jediným signálem, že vaše klimatizace potřebuje vyčistit a dezinfikovat. Mnohdy různá motoristy tolik oblíbená vonítka a aroma stromečky mohou tento zápach jen překrýt. Cítit se ve svém automobilu bezpečně neznamená jen dodržovat dopravní předpisy či vyhlášky, ale také udržovat i čistou klimatizaci a vzduchotechniku.

Kde se tyto nebezpečné patogeny v našich automobilech berou?

Spory plísní a mikroskopických hub jsou všudypřítomné. Mnohé bakterie či jiné choroboplodné zárodky si přineseme na podrážkách obuvi či na oděvu. Pří dýchání se v podobě aerosolu a kapének přenáší mnoho dalších zejména respiračních agens. Prostě náš svět sdílíme s velkým množstvím různých mikroorganismů, které v sobě i zcela běžně hostíme. Problém nastává ve chvíli, kdy se v nějakém vhodném a příznivém prostředí tyto patogeny mají možnost nekontrolovaně množit a přežívat. A tak se neudržovaný klimatizační systém stává pro tyto nevítané spolucestující doslovným rájem.

V druhém případě si můžete, za pomoci speciálních přípravků, vyčistit a vydezinfikovat ventilační a klimatizační systém sami.

Kvalitních přípravků na samočištění klimatizace v automobilu je na trhu mnoho. K dostání jsou v podobě pěny nebo aerosolu. Nevýhodou v případě pěny je, že je často vyžadována částečná demontáž interiéru vozu. Nejvýhodnější variantou jak vyčistit a vydezinfikovat svépomocí ventilační a klimatizační systém je proto pořízení aerosolového rozprašovače.

Jak tedy účinně vyčistit a vydezinfikovat klimatizaci ve vašem osobním či nákladním voze nebo dodávce?

V zásadě existují dvě možnosti. V prvním případě využijte služeb profesionálů, kteří tyto služby nabízí. Specialisté či automechanici v servisu rozeberou některé prvky interiéru auta, aby se dostali nejen do útrob ventilačního systému a klimatizace ale také k filtru. Dále, v závislosti na jejich technickém vybavení, budou pokračovat v mechanickém čištění a dezinfekci klimatizace i interiéru vozu. Tento způsob má své klady i zápory. S největší pravděpodobností se nebude jednat o službu, která zabere jen pár minut. Navíc zmíněná služba vás přijde, v rámci rodinného či firemního rozpočtu, na poměrně vyšší pořizovací cenu.

Čistič ventilace a klimatizace Atomium Aprochim

Čistič ventilace a klimatizace ATOMIUM APROCHIM je prostředek, který ničí infekční kontaminanty v systému ventilace automobilu: bakterie a plísně. Pomáhá také zabíjet viry chřipky ihned po jejich… [více...]
Zobrazit v e-shopu

K účinným a uživatelsky velmi pohodlným přípravkům patří například aerosolový čistič ventilace a klimatizace prodávaný pod značkou Atomium.

Jedná se o aerosolovou nádobku, uvnitř které je kapalina vytvořená podle speciálně vyvinuté a patentované receptury. Hlavní výhodou tohoto typu čističe je, že jej lze pouze umístit do kabiny a stříkat se zapnutým ventilačním systémem, není třeba jej nikam specificky směřovat ani demontovat interiér vozidla.

Pro zvýšení aktivity benzalkoniumchloridu byla do složení přípravku přidána další složka, kterou je 2-fenylfenol. Tato složka má baktericidní, tuberkulocidní, fungicidní a selektivně virucidní účinky. Jeho aktivita je zvýšena právě v přítomnosti již zmíněného isopropylalkoholu také obsaženého v produktu. A v neposlední řadě čistič klimatizace obsahuje eukalyptový esenciální olej. Díky aldehydům a flavonoidům v něm obsaženým, má tento olej antibakteriální a deodorační účinek. K dalším pozitivům patří, že uklidňuje nervový systém, což je důležité zejména pro řidiče. Po použití čističe ventilace a klimatizace Atomium, lze po několik dní cítit v interiéru vozu příjemnou vůni eukalyptu.

Zmíněný prostředek obsahuje účinné dezinfekční a čistící látky.

Obsažený isopropylalkohol je silné antiseptikum, které zabíjí většinu bakterií. Samotný čistý alkohol však k dezinfekci a čištění nestačí. Jeho problém je, že se poměrně rychle odpařuje a tak součástí čističe ventilace a klimatizace Atomium jsou i další účinné složky.

Benzalkoniumchlorid vykazuje baktericidní aktivitu například proti stafylokokům, streptokokům, gramnegativním a anaerobním bakteriím, houbám i plísním.

Závěrem lze jen podotknout, že na našem eshopu je možné tento přípravek momentálně zakoupit v rámci výprodeje staršího designu obalu s výraznou akční slevou, a to za pouhých 150 Kč.

Shop.Atomium.cz na Firmy.cz

Aditiva Atomium

Důležité stránky

Články v blogu

ATOMIUM - jízda na plný výkon