Rodina tahačů společnosti MH-transport

Dokladem toho, že přípravky značky Atomium do motorů, převodovek a hydrauliky nepoužívají jen běžní motoristé, ale i profesionálové a odborníci na slovo vzatí, je jednatel společnosti MH – TRANSPORT CZ s.r.o. pan Marek Hulák, provozující tuzemskou i mezinárodní exportní a importní přepravu tahači DAF v rámci celé Evropy. A jelikož patří k našim věrným zákazníkům a jeho neustále se rozrůstající vozový park a expandující společnost může být pro mnohé inspirativní, položili jsme mu pár otázek.

Váš vozový park - tedy jak se říká ve vaší firmě MH Transport - vaše "flotila" tahačů se skládá výhradně z vozů značky DAF. Máte k tomu nějaký osobní důvod proč jste zvolil právě tohoto výrobce tahačů?

Když jsme začínali, nebylo to tak jednoduché a hledání vhodného dodavatele kamionů bylo opravdu obtížné. Naštěstí jsme narazili na vynikajícího dealera značky Daf, který nám vyšel vstříc a pomohl nám rozjet náš vozový park. Později jsme se stali dobrými přáteli a stále spolupracujeme. Navíc jsem již dříve měl s touto značkou kamionů dobré zkušenosti, což ještě více utvrdilo mé rozhodnutí.

Můžete nám svou firmu MH-Transport v krátkosti představit?

Historie naší společnosti sahá až do roku 2017, kdy byla založena firma nesoucí název MH – TRANSPORT. O dva roky později, tedy v roce 2019 došlo ke změně právní formy společnosti a to z fyzické osoby na právnickou a vznikla tak společnost MH – TRANSPORT CZ s.r.o. Zpočátku byl náš vozový park velmi omezený, a to na jedinou novou soupravou tahače DAF a plachtového návěsu značky Kögel. Hned v následujícím roce jsme pořídili další novou soupravu DAF za tehdy nesnadných a finančně náročných podmínek, které byly nesrovnatelné s těmi současnými. Vozový park se tak začal rozrůstat, stejně tak jako počet našich zaměstnanců. Každý rok do naší flotily přibývala jedna nová souprava a s ní také nový řidič. Sídlíme v Bystřice nad Pernštejnem.

Když už jsme u vašeho vozového parku nelze si nevšimnout, že vozům dáváte osobní jména, není to "jen" modrý DAF lowdeck XG +480, ale třeba Albert či Stanley. Existuje pro to nějaký důvod?

Ano, ze začátku zakládání firmy a řešení všech okolností bylo hodně rodinnou záležitostí. K tomu patřil i výběr barvy prvního tahače. Tehdy jsme obdrželi vzorník barev a společně jsme vybírali, jakou barvu bude mít první kamion. Toužili jsme po něčem veselém, a zářivě zelená nás okouzlila. Tehdy jsme tuto barvu přirovnávali k seriálu Esmeralda. Tím vlastně vzniklo první jméno, které se velmi rychle uchytilo. Postupně každý kamion dostal své jméno. Všichni ve firmě nyní hned vědí, o kterém kamionu právě mluvíme, a jména kamionů znají dokonce i v servisech.

Při našem povídání jste zmínil, že jeden z vašich tahačů DAF má najeto už více než milion kilometrů. V čem je podle vás tajemství dlouhověkosti vašich vozů a vozového parku?

Každopádně naše vozy stojí za naším úspěchem, a jako rodinná firma se o ně staráme jako o členy rodiny, uvádí pan Hulák s úsměvem. Pravidelně jim s mým synem poskytujeme veškerou péči a lásku, a to formou výměny kol, doplňování paliva nebo umývání. K tomu samozřejmě patří i pravidelná aplikace přípravků Atomium, které používáme prakticky od samého začátku existence naší firmy.

Ošetření tribotechnickými aditivy do oleje Atomium se Vám tedy zřejmě vyplácí...

Přípravky Atomium jsou pro nás více než jen produkt – jsou důkazem naší důvěry v jejich kvalitu a účinnost. Pravidelně je používáme po ujetí 100 000 kilometrů, a díky nim jsme zaznamenali výrazné prodloužení životnosti našich vozidel. Jsou zkrátka klíčem k tomu, aby naše auta jezdila mnohem déle a s větší spolehlivostí.

Je něco, co byste rád doplnil jako "vzkaz" Vašim kolegům za volantem tahačů?

Hlavně bych chtěl apelovat na bezpečnost a ohleduplnost na silnici. Je pro nás prioritou, abychom se všichni vždy bezpečně vrátili domů. Buďme si vědomi své odpovědnosti na silnici a dodržujme pravidla silničního provozu, abychom minimalizovali riziko nehod a zajistili bezpečnou cestu pro sebe i pro ostatní účastníky silničního provozu.

(fotografie dodány ke zveřejnění společností MH-Transport s.r.o.)

Naftové motory | Benzínové motory | LPG a CNG motory

Atomium MAX Engine

Aditivum je určeno do dieselových, benzínových, LPG a CNG motorů se zdvihovým objemem nad 8 litrů.
Mechanická převodovka | Diferenciál

Atomium MAX MGSB

Aditivum je určeno do mechanických a redukčních převodovek, zadních náprav a do samosvorných diferenciálů.
Shop.Atomium.cz na Firmy.cz

Aditiva Atomium

Důležité stránky

Články v blogu

ATOMIUM - jízda na plný výkon