Jak na čištění palivové soustavy pomocí aditiva do nafty a benzínu?

Do palivové soustavy se dostávají nežádoucí látky právě ze samotného paliva. Paliva jsou doplněna o biosložky, a proto je potřeba je pravidelně aditivovat. Biosložka totiž zhoršuje kvalitu paliva a způsobuje, že se tvoří více usazenin, což může vést k ucpání vstřikovacích trysek. Právě aditivum odstraňuje nečistoty a usazeniny.

I když máte ve svém vozidle palivový filtr, neznamená to, že se nemusíte o nic starat, protože i tak se do palivové soustavy dostává celá řada látek snižujících efektivnost spalování paliva. V okamžiku, kdy se zvýší spotřeba paliva, je potřeba zpozornět. V následujících řádcích vám prozradíme, jaká čisticí přísada do paliva je vhodná a jak často si váš automobil zaslouží tuto péči.

Vhodná přísada do paliva

Pokud chcete svému vozidlu dopřát dostatečnou péči, nabízí se vám přísada do paliva. V podstatě se jedná o aditivum, jehož úkolem je zajistit, aby bylo palivo neustále v dobré kondici. Dávejte si pozor na to, aby byla aditiva opravdu kvalitní, protože potom je zajištěna vysoká ochrana palivové soustavy.

Čištění palivové soustavy se doporučuje před natankováním plné nádrže. Sáhněte po výrobcích od renomovaných značek.

Jak aditivum funguje?

Přísada do nafty a nebo benzínu má jeden důležitý úkol, a to rozpouštět pevné usazeniny nacházející se v palivovém systému. Dochází tím pádem i k čištění vstřiků a výfukové soustavy, aniž byste museli nějaké prvky demontovat. V podstatě se vám důležité části vozidla pročistí.

Aditivum funguje ve všech částech a jednotkách vznětového palivového systému, takže majitel automobilu nemusí používat jeden prostředek na čištění trysek a další na čistění čerpadla. Aditivum umožňuje správné fungování systému vstřikování a zajišťuje lepší a úplnější spalování paliva, což snižuje zatížení oleje a ostatních součástí a systémů motoru.

Velké oblíbenosti se těší produkty od značky Atomium A-prohim. V nabídce jsou dvě varianty, a to aditivum do benzínu a aditivum nafty. Co se ceny týče, ta se různí podle toho, jaké množství chcete. V balení je 2× 50 mililitrů a tato sada vystačí na dvě plné nádrže.

Shop.Atomium.cz na Firmy.cz

Aditiva Atomium

Důležité stránky

Články v blogu

ATOMIUM - jízda na plný výkon