Atomium SDA Diesel

Jemný přípravek do paliva ATOMIUM A-PROHIM™ SDA (SDA) je navržen tak, aby obnovil a udržoval výkon naftových palivových soustav včetně systémů Common Rail a čerpadlo-tryska. Přípravek čistí (myje), promazává a chrání před korozí trysky a palivová čerpadla a udržuje jejich provozuschopnost. Optimalizuje hodnotu cetanového čísla paliva.

Vlastnosti a účinky použití

Přísada do motorové nafty "SDA(Suprotec Diesel Additive) je přípravkem určeným k pravidelnému 
užívání. Doporučuje se přidávat do paliva při každém tankování vozidla.   

Základní funkcí je čištění a prevence znečištění naftové palivové soustavy, prodloužení její životnosti. Složení přípravku zajišťuje v palivovém zařízení řadu účinků:  

 • Čištění (výplach). Jemně účinkující aktivní látky postupně a bezpečně odstraňují usazeniny laku ve vysokotlakých vstřikovačích a palivových čerpadlech. Zabraňují jejich opětovnému znečištění, udržují průchodnost palivových kanálů uvnitř čerpadel a trysek, zajišťují těsné přiléháníplunžrovýchpístů, jehel, trysek atd.  
 • Mazání. Mazací složky aditiva snižují opotřebení třecích uzlů palivového zařízení, což pomáhá udržovat nominální pracovní tlak paliva v systému a prodlužuje životnost 
  součástek v rámci výrobních vlastností. 
 • Ochrana před korozí. Inhibitor koroze blokuje přístup molekul vody obsažených v palivu a kondenzátu ke kovovým povrchům dílů, čímž chrání palivové zařízení před korozí a potřebením. 
 • Obnova opotřebovaných povrchů. Přísada do motorové nafty SDA používá tribotechnologii Atomium,která obnovuje třecí plochy v palivovém zařízení (na pístech, tryskách, ventilech), což zajišťuje správnou funkci jednotek.  
 • Optimalizace cetanového čísla.  

Komplexní působení přípravku zlepšuje kvalitu rozprášení paliva a tvorbu správného palivového plamenu. Výsledkem jsou následující účinky:  

 • úspora paliva; 
 • udržení výkonu motoru a odezvy plynu; 
 • ulehčení nastartování motoru, zejména při nižších okolních teplotách; 
 • prodloužení životnosti palivové soustavy, včetně snížení pravděpodobnosti poruchy motoru 
  v důsledku narušení integrity jednotky vstřikování paliva a hromadění paliva ve válcích během dlouhéhostání vozidla;  
 • prodloužení životnostiturbodmychadel (kvalitníspalovánípalivazajišťuje, že v turbíně je méněsazí a dalšíchnečistot);  
 • prodloužení životnosti filtru pevných částic;  
 • snížení kouřivosti výfukových plynů a obsahu škodlivých látek v nich;  

Složení přípravku SDA je speciálně vyladěno pro pravidelné užívání. Přípravek je bezpečný pro
palivové filtry, včetně filtrů vstřikovacích trysek, protože odstraňuje znečištění postupně.  

SDA nemění teplotní vlastnosti motorové nafty ani nesnižuje účinnost anti-gelových aditiv. 

Způsob aplikace

1 lahvička 50 ml je určena pro 40–60 litrů paliva (přibližně 1 ml na 1 litr paliva). Před tankováním přidejte přípravek do palivové nádrže. 

Postup: 

 • Obsah lahvičky pečlivě protřepejte; 
 • Otevřete láhev a nalijte přípravek do palivové nádrže (v případě potřeby použijte trychtýř); 
 • Natankujte. 

V případě, že je celkový nájezd Vašeho auta větší než 50 000 kilometrů, doporučujeme první dvě tankování přidávat 2 lahvičky o objemu 50 ml na 40–60 litrů paliva (přibližně 2 ml na 1 litr paliva). 

Minimální trvanlivost 2 roky od data výroby. 

POZNÁMKY 

Přísada má více účinků. Jedná se o mazací přísadu, čisticí prostředek, antikorozní prostředek a díky přítomnosti geomodifikátoru Suprotec také o přípravek proti opotřebení. Kromě toho obsahuje korektor cetanového čísla, který primárně pomáhá při nastartování motoru. Aditivum funguje ve všech částech a jednotkách vznětového palivového systému, takže majitel automobilu nemusí používat jeden prostředek na čištění trysek a další na čistění čerpadla. Aditivum umožňuje správné fungování systému vstřikování a zajišťuje lepší a úplnější spalování paliva, což snižuje zatížení oleje a ostatních součástí a systémů motoru. 

Bezpečnost byla zároveň jedním z nejdůležitějších úkolů, na který jsme se zaměřili při vývoji aditiva. Dlouhodobé používání přísady nemění provozní podmínky motoru nebo palivového zařízení, pouze zlepšuje čisticí a mazací vlastnosti motorové nafty. 

Přísada je celoroční, proto neobsahuje složky, které zabraňují krystalizaci paliva, lze ji však použít v kombinaci s jakýmikoli prostředky třídy „anti gel“ bez jakýchkoli nežádoucích účinků. 

Vzhledem k tomu, že je nutné přidávat přísadu při každém tankování, doporučujeme koupit několik balíčků a ponechat je v kufru. 

Shop.Atomium.cz na Firmy.cz

Aditiva Atomium

Důležité stránky

Články v blogu

ATOMIUM - jízda na plný výkon